Portrétní fotografování

Ženský portrét

Snad téměř každá žena touží po krásných fotkách. A teď mnohé z Vás překvapím, když napíšu, že krásné fotky můžete mít kterákoliv z Vás. Je jedno zda máte pár kilo navíc či jste až příliš štíhlá, nebo jsem moc malá či vysoká. Existují pózy, které Vám sednou a bude vypadat krásně. Před focením nalíčíme, upravíme vlasy a společně vybereme vhodné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Můžete experimentovat a vyzkoušet si jiný styl než je ten, který máte v běžném životě.

Záleží jen na Vás, zda se rozhodnete pro klasický, umělecký, glamour či budoir styl nebo pro kombinaci více stylů. Vždy nalezneme ty nejlepší pózy a varianty oblečení, ve kterých zazáříte.

 

Těhotenské fotografie

Těhotenství je krásným obdobím ženy, kdy cítíme jak v nás roste nový život. Sama mám syna a tak vím, jak je to krásné období. Záleží jen na Vás, zda si focení užijete sama jako relaxaci, nebo zvolíte focení s partnerem. Těhotenské fotografie je ideální fotit v 6 – 7 měsíci těhotenství, kdy se ještě cítíte dobře a tělo nemá ještě tentenci tolik zadržovat vodu. Ale není to podmínkou, lze samozřejmě fotit jak dříve, tak i později.

 

Maminka & dcera

Mezi maminkami a dcerami jsou silná pouta i přes všechny peripetie, které v životě s nimi máme. Toto pouto je krásní zachytit a to v každém věku. Ať je dcera ještě dítětem nebo už dospělou osobou. U tohoto focení zpravidla kombinuji variantu ženského portrétu, kdy maminku i dceru vyfotím každou zvlášť a společných fotografií.

 

Sestry / Kamarádky

Sestry jsou kamarádkami na celý život, někdy s nimi vycházíme dobře a jindy tolik ne. Jedno je však jasné, patří k nám. mnohdy pro změnu máme svou kamarádku tak blízkou, že ji vnímáme skoro jako svou sestru. I tyto vztahy si zaslouží pozornost. Je krásné mít se svou sestrou nebo nejlepší kamarádkou společnou fotku. Focení můžete i pojmout jako malou dámskou jízdu.

 

3 generace

Babička, maminka a dcera … pokrevní linie, která je viditelná i navenek. Je krásné vidět jak tyto ženy spojuje nejen pouto rodinné, ale i velká podoba.

 

Partnerské fotografie

Partnerství i manželství jsou v našem životě provázeny silným poutem i emocemi. Ráda zachycuji fotografie, že kterých je cítit láska a vášeň, které jsou mezi partnery. Partnerské focení lze kombinovat dohromady s portréty, kdy vzniknou krom společných fotek i fotografie každého z páru zvlášť.

Teenage portrét

V zahraničí je tento typ focení označován spíše jako Senior portrait session, kdy se jedná o fotografování dívek a chlapců ve věku mezi 16 a 20 lety. Z toho nejčastěji při ukončování střední školy, kdy se tyto fotgrafie dávají do ročenky. Většinou jsou tyto portréty foceny v exteriéru, ve městě či přírodě, ale ani ateliérové provedení není vyjímkou. Tento typ focení je možné využít i pro nafocení tabla.