Co Vás čeká

proc_foceni_u_alsine_design

Krok 1: Objednání se a osobní schůzka.

Záleží jen na Vás, zda je jen telefonicky či online (emailem/formulářem) objednáte termín focení nebo si nejdříve sjednáme osobní schůzku, kde probereme podrobnosti k focení. V obou případech budu ráda, když mi sdělíte svou představu. A to nejen o stylu a charakteru fotek, které by jste chtěla nafotit, ale také rozsah (tedy počet) fotografií, který budete chtít.

Ceny služeb naleznete zde: CENÍK & OBJEDNÁNÍ

Krok 2: Fotografování a platba za focení

V domluvený den a čas dorazíte do ateliéru nebo na lokaci, kde nejprve Vás nalíčím a upravím účes (to samé platí i pro partnera, maminku, další členy rodiny či kamarádku pokud budou foceni s Vámi). Pak vybereme oblečení a doplňky. Poté proběhne samotné focení, u kterého očekávejte plné vedení. Navedu Vás do fotogenických póz a poradím jak docílit ideálního výrazu v tváři. Délka focení se odvíjí od požadovaného rozsahu fotografií.

Po samotném focení proběhne platba za služby v tomto rozsahu: Základní sazba + 3 upravené fotografie (minimální počet pro odběr) + doplňkové služby úpravy vizáže.

Krok 3: Výběr, převzetí a doplacení vybraných fotografií.

V den focení Vám sdělím časový rámec, během kterého budou Vaše fotografie upraveny. Zpravidla to bývají 2-3 týdny. Následně si domluvíme schůzku, na které Vám předložím upravené a vyvolané fotografie ve velikosti 13×18 cm. Fotek bude o něco více než je stanoven rozsah fotografií, který jste uvedla při objednávání. Vy si vyberete fotografie, které se Vám líbí a ty doplatíte. Následně Vám budou vybrané fotografie zaslány jako odkaz ke stažení nebo nahrány na flash disk.

 


Odpovědi na otázky, které by Vás mohly zajímat:

 

Je úprava vizáže mého partnera pro docení důležitá?

Ano, je důležitá. Myslím, že není nutné na partnerovi při focení šetřit. Líčení u mužů zpravidla zahrnuje pouze korekci pleti, kdy se zakrývají zarudlé části obličeje, boláčky po holení nebo se stahuje mastnota pleti. Případně se doupraví vlasy. Věřím, že nechcete aby Váš partner na fotografiích na fotografiích vypadal nehezky.

Opravdu existují pózy, ve kterých budu vypadat dobře i když mám větší zadek?

Ano, opravdu existuje mnoho póz ve kterých vyniknou pouze Vaše přednosti a namodeluje části těla tak, aby působily také dobře. Často se obáváte, aby jste nevypadali silnější, neměli 2 brady a nebo máte pocit, že máte nehezká kolena. To vše jde správným postavením odladit tak, že nebude nutné zasahovat při retuši. Při retušování Vám pak už jen dosrovnám např. záhyb látky na šatech a více nebudu muset zásadně zasahovat.

Proč upravujete a vyvoláváte více fotek, když by stačilo poslat na výběr náhledy neupravených fotek a z nich si vyberu ty k upravení?

Jako mnoho fotografů nemám ráda, když se má práce dostane z rukou ještě před finální úpravou. A zároveň jsem se rozhodla, že chci klientce poskytnout možnost výběru. A tak proč jí nedat vybrat z fotek, které už jsou hotové a nemusí si domýšlet, že tam nebude vidět ten pupínek na bradě a bude tam bude větší prosvětlení v té a té části fotky. Pro výběr upravuji vždy jen fotky, které podle mých zkušeností jsou nejlepší a nechci klientku obtěžovat složitým výběrem z více než sta fotek, které při focení vzniknou. Ale zároveň chci aby měla možnost se rozhodnout, které fotky jí nejvíce vystihují a ty si odnést.

Co znamená soukromý odkaz ke stažení fotek?

Soukromý odkaz ke stažení fotek je bezpečná forma online přenosu dat. Funguje to tak, že nahraji na svou doménu Vaše fotografie zabalené do souboru zip a pošlu Vám přímý odkaz na tento soubor. Je tedy nemožné, aby se k němu dostal někdo, kdo nemá přístup do Vašeho nebo mého e-mailu. Soubor z bezpečnostních důvodů z webu mažu po cca 2 – 4 měsících. Takže i kdyby se Vám někdo naboural do mailu, odkaz pak po této době nebude existovat. Kdybych posílala fotografie jednotlivě v příloze mailu, tak Vám navíc budou zbytečně příliš zaplňovat Vaši mailovou schránku. Toto řešení je bezpečné i úsporné, kdy jsou vynechány veřejná uložiště, kde se k souborům mohou dostat hackeři a případně je i zneužít.

Chci se u Vás nafotit, ale nechci aby byly fotky nikde zveřejněny. Je to možné?

Ano, samozřejmě je to možné. Po focení nebo při výběru fotek si od Vás nechávám podepsat povolený rozsah, jak s fotografiemi mohu naložit pro svou prezentaci. Zveřejňování rozděluji na 4 položky – webové stránky, sociální sítě, tištěná úprezentace (letáky, plakátky, brožury a podobně) a 500px.com (mezinárodní portfolio). A Vy se můžete rozhodnout, kde a které fotografie mohu veřejně použít.

Co když se mi fotky v počítači nechtěně smažou? Je možné je pak ještě někdy od Vás znovu získat?

Ano, toto je jedna z těch nadstandardních služeb. Pokud mi neselže technika včetně té záložní, kdy fotografie archivuji duplicitně na dvou discích. Budu Vaše fotografie archivovat minimálně 10 let. Pouze fotografie z tématických minifocení a reportáží (tedy plesy, fotokoutky apod.) budu archivovat jen 3 roky.

Je možnost od Vás získat neupravené fotografie?

Bohužel ne. Nezlobte se, neupravené fotografie stejně jako mnoho dalších fotografů neposkytuji. Krásně s humorem to vytihla jedna má kolegyně fotografka, se kterou plně souhlasím. V restauraci k řízku s bramborami také nedostanete odřezky masa a slupky od brambor. :)