fotokniha

Recenze na fotoknihu od značky Saal

Dostala jsem jedinečnou příležitost vyzkoušet produkt značky Saal digital a to fotoknihu. A taková možnost se jen tak neodmítá a také jsem ji neodmítla. A využila ji pro své portfolio ateliérového focení.

Práce s programem byla celkem snadná a intuitivní což je super. Jsou k dispozici i přednastavené šablony či rozmístění a to dost usnaďnuje práci. Po odeslání fotoknihy do tisku jsem obdržela i odkaz na náhled (respektive elektronickou verzi) fotoknihy. Odkaz je platný sice jen měsíc, ale i to je dostačující. V případě, že bych dělala fotoknihu ze svatby, tak mají svatebčané možnost si fotografie prohlédnout v elektronické verzi fotoknihy a to je super.

Na fotoknihu jsem čekala necelý týden, z toho 4 dny zabrala doprava z Německa. Samotná výroba byla tedy velice rychlá. Jen řidiči PPL spadl balíček a kniha skončila s bouchnutým růžkem, při přebírání jsem si toho nevšimla a pak už by bylo dokazování, že to byla jejich vina, asi složité. Každopádně bych doporučila firmě saal dávat na knihy zpevňující rohy pro přepravu (nějaký plastík, který by zabránil takovýmto nehodám, které se nestávají už jen české poště, ale i PPL…

Když jsem knihu rozbalila uchvátila mě kvalita tisku fotografií. Krásně byly vidět detaily a nebylo na fotkách zrno způsobené digitálním tiskem jako je u CEWE fotoknih. A ta krásná černobílá bez jakéhokoliv nádechu jiné barvy…skvělé. Rozevření do 180° je také skvělé, s knihou se pak dobře manipuluje a je možné mít fotky i přes střed. Pevné listy tento efekt jen umocňují. Zvolila jsem si lesklou nevatovanou obálku a matné stránky.

Měla jsem tuto fotoknihu na jedné akci s sebou a klienti byli unešeni. Matné stránky a pohodlné prohlížení bylo pro jednu z žen tak příjemné, že jí bylo líto, že fotokniha končí :D Zároveň byli unešeni kvalitou tisku fotografií.

Snad jediné, co může od fotoknihy odradit je její vyšší cena, ale dle mého je zde cena adekvátní kvalitě a investice se v tomto případě vyplatí. Já osobně si své další variace portfolia nechám vyhotovit u této firmy.

c1024x786_nahled

Co na sebe, nejen na focení ženského portrétu – Pudrové tóny

Pudrové tóny jsou jedny z nejvděčnějších barev pro focení. Nejen, že krásně lichotí pleti, ale také zároveň na sebe neupoutávají příliš velkou pozornost. V kombinaci se zlatými doplňky nebo perlami působí velice elegantně a to nejen jako šaty, ale i ve variaci krajkové halenky s džínami.
Tyto kombinace se hodí nejen k focení ženského portrétu, ale i pro párové focení. A 3. kombinace zleva je díky střihu šatů vhodná i na focení těhulek.

Read More

3_generace2

Třígenerační focení s Janou

S Janou jsem se setkala několikrát v Jablíčku, kde vede kroužek jógy a také využila jednoho z Vánočnho minifocení. Po tom, co ji zaujaly moje fotografie, které vznikly v rámci projektu Máma – Žena všech krás, se rozhodla nechat se spolu s dcerami a maminkou nafotit. Myslím, že i přes občasnou rozladěnost děvčátek, fotili jsme až později odpoledne, si to všechny užily. Rozhodně fotografie dopadly skvěle.

Read More

Těhotenské focení s Hankou

Focení s Hankou bylo skvělé. Hanička přestože byla jen v 6-tém měsíci měla už krásně vyrýsované bříško a k tomu se cítila báječně. To je snad ta nejlepší kombinace. Navíc se rozhodla, že si focení chce užít sama, a o to víc se ukázalo focení jako skvělý zážitek, ze kterého má Hanka krásné fotografie s bříškem.

Read More

IMG_0683-2

Glamour focení s Jitkou

Jitka mě oslovila již před Vánoci, ale díky nemoci, která ji skolila jsme tehdy focení odložily. K mé velké radosti se ozvala koncem května, že by se chtěla domluvit na novém termínu focení. Chtěla vyfotit v flamencových šatech, které si nově pořídila. Samozřejmě u flamencových šatů jsme nezůstaly, ale nafotily jsme pak ještě 2 elegantní variace.

Read More

jindra_a_bara

Partnerské focení – Bára a Jindra

Jidrovu rodiku jsem měla čest fotit téměř celou, spolu s jeho sestrou a maminkou, rodinné focení, jeho maminku pak ve stylu glamour a jeho sestru s přítelem. Právě svou sestrou s přítelem se nechal inspirovat a přišel na focení se svou přítelkyní Bárou. Vznikly krásné elegantní fotky i fotky s nádechem romantiky. Atmosféra u focení byla naprosto skvělá. Moc jim děkuji za spolupráci a báječné odpoledne.

Read More

03

Párové focení se Zuzkou a Lukášem

Zuzku jsem fotila již dříve spolu s jejím bratrem a maminkou. Je úžasné se znovu setkat v ateliéru, tentokrát na focení s jejím přítelem, se kterým za mnou přijeli z Prahy. Přesto, že jsme si u focení užili spoustu legrace, tak vznikly fotografie, které mají úžasný nádech romantiky, lásky a souznění.

Read More